Poznań, Os. Kameralne, ul. Glebowa


Osiedle KAMERALNE położone jest przy ulicy Glebowej w dzielnicy Poznań – Szczepankowo, w sąsiedztwie nowej i starszej zabudowy jednorodzinnej. Niepowtarzalny klimat centralnej części Szczepankowa, w której zlokalizowana jest inwestycja, tworzą rezydencjonalne wille, bujna zieleń ogrodów, piękne, stare drzewa i idealne do rodzinnych spacerów oraz uprawiania sportów w terenie szerokie, lipowe i akacjowe aleje. Okolica jest doskonale zagospodarowana, dzięki czemu nie ma konieczności zbyt częstego pojawiania się w centrum Poznania. Młode pary oraz rodziny z dziećmi oprócz zielonych terenów rekreacyjnych z pewnością zadowoli bliskość zespołu szkół, do której dzieci dotrą bezpieczną drogą z chodnikiem. Przy kompleksie edukacyjnym znajduje się centrum z placówkami służby zdrowia, bankiem, pocztą, usługami handlowymi oraz dyskontem spożywczym. Nieco dalej zlokalizowane jest centrum handlowo-usługowe Franowo (m.in. M1, Auchan, IKEA, OBI, Decathlon, JULA, Jysk, RTV EURO AGD) oraz Cinema City – Kinepolis. W sąsiedztwie zaledwie 300 m od osiedla Kameralnego znajduje się przystanek autobusowy dla linii nr 54, 66 i 244, którymi dotrzeć można do Ronda Rataje, a stamtąd do samego centrum Poznania.

ŚRÓDZIEMNOMORSKA ZABUDOWA WILLOWA

Styl architektoniczny, w jakim zbudowane jest osiedle Kameralne nawiązuje do willowej zabudowy śródziemnomorskiej. Wysokie, przysadziste, dwukondygnacyjne budynki wolnostojące charakteryzują się pomieszczeniami bez skosów na piętrze, praktycznie płaskimi i pokrytymi dachówką dachami kopertowymi. Dzięki temu nowoczesne domy w Poznaniu są nie tylko komfortowe, ale również energooszczędne. Wszystko to doskonale komponuje się z pastelowymi elewacjami oraz drewnianą podbitką i oknami w kolorze naturalnego drewna, które nadają zabudowie luksusowego charakteru. Każdy dom na osiedlu Kameralnym w dzielnicy Poznań – Szczepankowo posiada garaż dobudowany do głównej bryły budynku umieszczonego w centralnej części działki. Dzięki takiej zabudowie, garaże dochodzą do bocznej granicy działki, stykając się z garażem domu sąsiedniego, ale wciąż posiadając własne ściany nośne. To sprawia, że w codziennym użytkowaniu są niezwykle komfortowe i dają poczucie niezależności.

FUNKCJONALNE DOMY – POZNAŃ

Firma budowlana WALEROWICZ (Kotlin) oddaje swoim Klientom do dyspozycji kilka projektów domów wolnostojących. Kupujący mogą wybierać spośród wielu działek na osiedlu Kameralnym, których powierzchnie użytkowe wynoszą od 105 m2 do 150 m2. W niektórych projektach nad garażem znajduje się dodatkowa, typowo magazynowa powierzchnia, dzięki której cała powierzchnia użytkowa domu zwiększa się o kolejne około 15 m2. Domy – w podstawowych wersjach projektów – mają od 4. do 6. pokoi. Układ pomieszczeń może zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji Klientów. Domy na osiedlu Kameralnym są nie tylko komfortowe i prestiżowe, ale również funkcjonalne i energooszczędne. Będą Państwo mile zaskoczeni nie tylko niskimi kosztami utrzymania domu, ale również brakiem czynszu, spowodowanym przeniesieniem pełnej własności działki i domu na kupującego.

MIESZKANIE DLA MŁODYCH (MDM) – POZNAŃ – SZCZEPANKOWO / POZNAŃ – SPŁAWIE

Kupując dom od firmy budowlanej WALEROWICZ (Kotlin) mogą Państwo skorzystać z preferencyjnych warunków programu Mieszkanie dla Młodych (MDM). Część domów na osiedlu Kameralnym w dzielnicy Poznań – Szczepankowo jest już zamieszkała, kolejne są w budowie, dlatego zachęcamy do kontaktu już dziś.

NOWOCZESNE DOMY W POZNANIU – NAJWYŻSZY STANDARD WYKONANIA

Domy WALEROWICZ budowane są z dbałością o najmniejsze szczegóły. Posiadają pełne wykończenie zewnętrzne (m.in. pomalowaną elewację, dach kryty dachówką z opierzeniem i rynnami, opaskę przy budynku, chodnik, taras oraz schody wymagające wyłącznie okładzin) oraz podstawowe wykończenie wewnętrzne (m.in. otynkowane ściany i sufity, podłogi pokryte posadzkami), a także kompletne instalacje (centralne ogrzewanie z piecem i grzejnikami, instalację elektryczną, instalację wodno-kanalizacyjną, instalację radiowo-telewizyjną, instalację telefoniczną i domofonową). Dzięki zastosowaniu do ocieplenia grubej warstwy styropianu oraz wełny mineralnej, budynki są wyjątkowo energooszczędne. Dodatkowo, każdy dom na osiedlu Kameralnym jest przystosowany do montażu kominka w pokoju dziennym.

Zalety inwestycji

Do głównych zalet domów WALEROWICZ na osiedlu Kameralnym w dzielnicy Poznań – Szczepankowo należą:

 • bliskość zespołu szkół i kompleksów usługowo-handlowych,
 • dobre połączenie z centrum Poznania,
 • bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych,
 • taras i niezależny ogród przy domu,
 • niezależny garaż,
 • najwyższa jakość materiałów wykorzystanych do budowy,
 • atrakcyjny styl architektoniczny zastosowany w zabudowie,
 • utwardzone i oświetlone drogi osiedlowe,
 • kompletne media i kanalizacja doprowadzone do budynków,
 • atrakcyjne warunki kredytowania i możliwość skorzystania z preferencyjnego programu Mieszkanie dla Młodych (MDM),
 • możliwość pomocy dewelopera przy sprzedaży aktualnego mieszkania lub domu,
 • brak 2% podatku od czynności cywilnoprawnych przy zakupie domu.

Nie wahaj się dłużej z podjęciem decyzji i już niebawem zamieszkaj w wymarzonym domu, zlokalizowanym w atrakcyjnej dzielnicy Poznań – Szczepankowo. Zapraszamy do współpracy!

Lokalizacja


Do osiedla Kameralnego samochodem dojedziemy z centrum Poznania, jadąc od Ronda Rataje trasą Katowicką. Wystarczy, że za Cinema City – Kinepolis skręcimy w prawo, a na Franowie “ślimakiem” dojedziemy do ulicy Szczepankowo i skręcimy w prawo, w ulicę Glebową. Decydując się na komunikację miejską, dojedziemy z centrum Poznania dziennymi autobusami linii 54, 62, 69 oraz nocnym 244.

osiedle Kameralne / Poznań, ul. Glebowa

Osiedle Kameralne / projekt: Szafir


Projekt SZAFIR na osiedlu Kameralnym w dzielnicy Poznań – Szczepankowo / Poznań – Spławie to nowoczesny, wolnostojący dom z garażem o powierzchni 108,42 m2. Garaż posiada odrębne ściany nośnie i dzięki zachowanemu odstępowi technologicznemu, nie jest połączony konstrukcyjnie z główną bryłą budynku. Parterową część domu w większej części zajmuje jasny i przestronny pokój dzienny z aneksem kuchennym. Z pokoju dziennego wychodzi się na taras i do niezależnego ogrodu. Na parterze znajduje się również ubikacja i pomieszczenie gospodarcze. Z kolei na piętrze – w zależności od wybranej przez Państwa wersji projektu – znajdują się 3 lub 4 pokoje sypialniane oraz łazienka. Ogromną zaletą projektu Szafir jest możliwość dostosowania układu ścianek działowych do indywidualnych preferencji Klienta. Dzięki brakowi skosów na piętrze, wszystkie pomieszczenia w domu posiadają pełną wysokość. Poniżej przedstawiamy Państwu rzuty oraz zestawienie powierzchni poszczególnych wersji projektu.

ATRAKCYJNE WARUNKI KREDYTOWANIA INWESTYCJI

Nasi Klienci mogą również skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych (MDM), wiążącego się z preferencyjnym kredytem. Dodatkowo, przy zakupie domów WALEROWICZ nie obowiązuje 2% podatek od czynności cywilnoprawnych.


Osiedle Kameralne / projekt: Szmaragd


Projekt SZMARAGD na osiedlu Kameralnym w dzielnicy Poznań – Szczepankowo / Poznań – Spławie to komfortowe domy wolnostojące w nowoczesnej zabudowie, nawiązującej do architektonicznego stylu śródziemnomorskiego, o powierzchni użytkowej 121,56 km2. Każdy dom niemal styka się garażem z domem sąsiednim, przy jednoczesnym zachowaniu odstępu technologicznego. Położenie budynku blisko granicy działki pozwala na znaczne zwiększenie przestrzeni niezależnego ogrodu. Parterową część domu zajmuje w głównej mierze jasny, przestronny pokój dzienny z aneksem kuchennym, z którego wyjść można na taras lub do ogrodu. Na parterze znajduj się również pomieszczenie gospodarcze i ubikacja. Z kolei na piętrze – w zależności od projektu, na jaki się Państwo zdecydujecie – usytuowane są 3 lub 4 pokoje sypialniane oraz łazienka. Niebywałą zaletą projektu Szmaragd jest możliwość dostosowania układu ścianek działowych do indywidualnych potrzeb Klienta. Dzięki rezygnacji dewelopera ze skosów na piętrze, we wszystkich pomieszczeniach zachowano pełną wysokość. Poniżej przedstawiamy Państwu rzuty oraz zestawienie powierzchni poszczególnych wersji projektu.

ATRAKCYJNE WARUNKI KREDYTOWANIA INWESTYCJI

Nasi Klienci mogą również skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych (MDM), wiążącego się z preferencyjnym kredytem. Dodatkowo, przy zakupie domów WALEROWICZ nie obowiązuje 2% podatek od czynności cywilnoprawnych.


Osiedle Kameralne / projekt: Opal


Projekt Opal to wolnostojące domy niemalże stykające się garażami, pomiędzy którymi zachowany jest odstęp technologiczny. Powierzchnia użytkowa wynosi 150,77 m kw. Na parterze większość powierzchni zajmuje jasny, przestronny pokój dzienny połączony z otwartą kuchnią. Z pokoju dziennego można wyjść na taras oraz do własnego ogrodu. Na parterze znajduje się również pokój, pomieszczenie gospodarcze. Natomiast na piętrze zaprojektowano trzy, wygodne sypialnie , łazienkę oraz garderobę. Układ ścianek działowych można dostosować do indywidualnych potrzeb. Wszystkie pomieszczenia w budynku posiadają pełną wysokość. Projekt występuje w kilku wersjach układu pomieszczeń 4,5 lub 6 pokojowej. Poniżej przedstawiono rzuty oraz zestawienie powierzchni poszczególnych wersji projektu.


Osiedle Kameralne / projekt: Opal Bis


Projekt Opal Bis to wolnostojące domy niemalże stykające się garażami, pomiędzy którymi zachowany jest odstęp technologiczny. Powierzchnia użytkowa wynosi 153,5 m kw. Na parterze większość powierzchni zajmuje jasny, przestronny pokój dzienny połączony z otwartą kuchnią. Z pokoju dziennego można wyjść na taras oraz do własnego ogrodu. Na parterze znajduje się również pokój, pomieszczenie gospodarcze. Natomiast na piętrze zaprojektowano trzy, wygodne sypialnie , łazienkę oraz garderobę. Układ ścianek działowych można dostosować do indywidualnych potrzeb. Wszystkie pomieszczenia w budynku posiadają pełną wysokość. Poniżej przedstawiono rzuty oraz zestawienie powierzchni projektu.


Osiedle Kameralne / Plan osiedla


SPRZEDAŻ DOMÓW: tel. +48 516 383 218 (Dawid), +48 881 213 399 (Jakub), mail: domy@walerowicz.eu